Jak kojit dvouměsíčního chlapce, který chce být na prsu stále a jen cucá a dřímá?

Zodpovězené
22. zář 2019

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého dvouměsíčního synka, který se narodil menší. V nemocnici mi doporučili i přikrmovat. Doporučila mi to i pediatrička, protože syn netloustl, dokud se mi nespustilo mlíčko.

Od narození trochu pár minut cucá, mezitím usíná a budím ho. Někdy se budí, někdy ne. Trošku si odpije, dřímá, odpije, dřímá. Stále by byl na prsu. Když ho dám pryč z prsu, tak pláče. Skoro vůbec nespí. Spí až tehdy, když je velmi unavený.

Umělé mléko mu dávám pouze na noc, asi tak 1-2x.

Od té doby, co jsme přišli domů z nemocnice, tak je na prsu od rána do večera. Mezitím dřímá pár minut. Když byl ještě menší, tak spal víc. Nyní, když je větší, tak už nespí dopoledne a odpoledne skoro vůbec. Občas 30 minut.

Už jsem chtěla přestat s přikrmováním na noc. Ale teď mi přestává téct mlíčko přes den. Jsou chvíle, že mi vůbec neteče. Zkouším si rukou mačkat prs. Někdy teče a někdy ne. Na synovi je vidět, že když pije, tak mu mlíčko neteče. Je nervózní, rozhazuje rukama a pláče. Takže někdy ho musím přikrmovat i přes den a tehdy se uklidní.

Přisát se umí dobře. Beru homeopatika, pískavici a dost piju.

Je něco, co byste mi mohla poradit?

Za odpověď děkuji!

Dobrý den,

nevím, zda syn váhově prospívá, nebo ne.

Pokud ne, může být problém s laktací. Zkuste kojit tzv. kůže na kůži v savčí poloze (viz. www.prirozenekojeni.cz). Pokud miminko neprospívá a máte doporučen dokrm, pak jen cévkou přímo u prsu. Miminko bude lépe sát, nebude tolik při kojení usínat a laktace bude díky delšímu sání stimulována.

Postupně ubírejte množství dokrmového mléka.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová