Jak léčit hnisající bradavku po kousnutí?

Zodpovězené
7. bře 2023

Dobrý den,

mám ránu po kousnutí synkem. V noci se strašně lekl (zaštěkal sousedův pes) a strašně mi kousnul do bradavky. Mám to hluboké a pořád se mi to otevírá. Je to přesně ke konci dvorce, jak začíná bradavka. Kojení je bolestivé a pořád mi to hnisá.

Zkoušela jsem dezinfikovat a nekojit půl dne z toho prsu, dávat Lansiloh, Multimam náplasti. Bez efektu. Stačí, že mám synka na rukou a už ucítím bolest, protože se to otevře.

Co mi pomůže?

Děkuji

Dobrý den,

pokud to hnisá, bude nejspíš potřeba antibiotika, Framykoin apod., bohužel na předpis. K zacelení, pokud je to opravdu hluboké a otevírá se, zkuste třeba náplasťové stehy - nevím, zda je rána v místě, kde je lze použít.

Pokud by situace trvala, nezbyde, než se obrátit na lékaře. Je to rána, jako každá jiná. Možná bude potřeba nechat prs chvíli v klidu, laktace se sice trochu utlumí, ale po zahojení, když z prsu začnete opět více kojit, se zase zvýší.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová