Jak léčit zánět prsu a kdy vyhledat lékařskou pomoc?

Zodpovězené
30. dub 2022

Dobrý den,

kojím dvouměsíčního synka a dostala jsem zánět prsu.

Kdy vyhledat lékařskou pomoc?

Na internetu píší, že je třeba čekat. Druhý den mám teplotu 38,3 ° C, která se mi střídá se zimnicí. Od začátku kojení beru bylinky na podporu tvorby mléka.

I při prvním synovi jsem měla problém s malým množstvím mléka. Teď však pravděpodobně synek déle nevytahal všechno mléko a přešlo to do zánětu.

Mám nadále užívat bylinky, nebo je raději vysadit?

I při užívání bylinek jsem ne vždy měla dostatek mléka, proto mě i tento zánět překvapil.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokusím se postupně odpovědět - pokud se nepodaří zánět vyřešit pomocí chladivých obkladů, tvarohu, Paralenu a Ibalginu a teploty nadále trvají, nezbyde než nasadit antibiotika. Doporučení je 2-3 dny samoléčba se zlepšující se tendencí a 3. den již je nutné se obrátit na lékaře.

Ohledně dostatku mléka - nejsem zastánce bylinek. Nevím, co považujete za známku nedostatku mléka, proto doporučuji kojit tak často a tak dlouho, jak mimi chce, často střídat prsa při jednom kojení a bylinky nebudou nutné.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová