Jak na navýšení laktace? Dcera se přisaje, odtrhne a tak stále dokola.

Zodpovězené
4. dub 2019

Krásný den,

prosím jak rozjet znovu laktaci? Dcera 8 měsíců se mi od jednoho prsu pořád odtrhává. Přisaje se a odtrhne se a pořád dokola. Domnívám se, že mám málo mlíčka. Je kojena ráno, večer a v noci. Přes den normálně papá.

Moc děkuji za pomoc. Ještě se necítím na to, abych přestala dceru kojit.

Dobrý den.

Ano patrně z daného prsu mléko tolik neteče. Ostatně v 8. měsíci kojení jen ráno a večer je pomerně málo. Rozhodně doporučuji kojit na požádání a klidně i přes den nabízet - např po jídle, před spaním, po spaní. Nevím, zda jste zaváděla příkrmy způsobem, kdy vynecháváte kojení a nahrazujete jej kojením. To je bohužel chyba. Je lepší kojit stále stejně - na požádání a jen přidat příkrm v daný čas. Tak se laktace nesnižuje a jen uzpůsobuje potřebám dítěte.

Ještě není nic ztraceno, ostavení v 8. měsíci by bylo opravdu předčasné a častějším nabízením přes den by se vše mělo vyřešit. Také samozřejmě kojte každé kojení z obou prsou, klidně vystřídejte i vícekrát za kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová