Jak na odstavení od kojení dvouleťáka?

Zodpovězené
12. srp 2019

Dobrý den,

chtěla jsem vás poprosit o doporučení, jak odstavit od kojení (postupně) syna, 24 měsíců, který je doposud kojený, kdy si řekl. Stále se kojí ráno, před spaním po obědě a jak vstane. Pak k večeru, večer před spaním a v noci. Mezitím si říká o mlíčko, ale už mu říkám, že mlíčko spí, že si dá až na spaní. Nějaký plán v hlavě mám, jak odstavit, ale ráda bych se inspirovala, jakou správnou cestu odstavení zvolit.

Děkuji!

Dobrý den,

je to přesně, jak píšete.

Zkuste nastavit kojení pravidla a dodržovat je, postupně můžete pravidla dál "zpřísňovat" - např. kojíme jen ve dne, v noci už ne. Nezakazujte, jen laskavě odmítněte, nabídněte jinou činnost.

Úplně ideální je samozřejmě samoodstavení.

Držím palce a gratuluji k dlouhému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová