Používáme cookies. Více informací zde. OK
Zodpovězené

Jak na ztrátu mléka v jednom prsu?

30. zář 2019

Dobrý den,

trápí mě méně mléka v pravém prsu.

Malá má 2 měsíce od porodnice, plně kojím a nikdy jsem neměla s mlékem problém. Malá se krásně přisaje a prospívá. Dneska u kojení jsem si všimla, že z pravého prsu trošku vypije, cca 5 minut a pak se zlobí a odtahuje se, protože už jí nic neteče a i na pohmat je prso měkké. Zkoušela jsem následně i odsávat a neteklo nic. Jí cca co 2 hodiny přes den a v noci spinká krásně i 8 hodin bez kojení. Asi 6 dní jsme jí po těch 8 hodinách dala vždy levé prso, trochu snědla a spala dále a to pracé jsem si odsála, ale jen trošku, vždy tak 100 ml. Může ta ztráza mléka v pravém prsu s tím souviset? A nebo to má jiný důvod?

Piji dost a přes den u kojení prsa střídám pravidelně. Co mám dělat, aby se mi vrátilo mléko? Mám strach, že to jedno prso neutáhne, malá je docela jedlík.

Děkuji za radu!

Dobrý den,

nebojte se, není to žádná katastrofa.

Patrně dochází k mírnému snížení laktace v pravém prsu.

Zkuste vždy začínat pravým, pak dát levé a opět končit kojení pravým prsem. Můžete z něj i v mezičase odsávat (nevadí, že nic nepoteče, jde o stimulaci), ale není to vyloženě nutné, jen možnost, jak laktaci opět více nastartovat (mimochodem, odsát 100ml není vůbec špatné, to je poměrně hodně).

Laktace může kolísat a pokud je z prsou odebíráno nerovnoměrně, laktace se upravuje podle spotřeby. Je tedy možné, že během uplynulého týdne bylo více mléka vysáto z pravého prsa. To se však opět upraví.

Držím palce.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová