Jak napravit a zachránit kojení?

Zodpovězené
22. bře 2019

Dobrý den,

moje dcerka se narodila s váhou 3050 g. Nyní má 3 měsíce, 4300 g a bojujeme o záchranu kojení.

Po narození mi ji donesli přiložit až 7 hodin po porodu. První měsíc jsme zvládli, ale druhý a třetí je plný pláče. Dcerka odmítá prso. Ze stravy jsem vyloučila mléčné výrobky, kvásek, luštěniny, košťáloviny, bublinkové nápoje. Zkusila jsem Espumisan, Baby Calm, masáže, cvičení.

Horko těžko udržuji tvorbu mléka pomocí Pískavice, Benediktu, Moringou, homeopatiky, piji čaj pro kojící matky.

V noci se přisaje pěkně, ale rychle usne. Nepomáhá ani buzení.

Přes den se jednou přisaje, trošku potáhne a pak jen pláče, trhá se a netáhne. Zkusila jsem odstříkat mléko a dát přes cévku. Nevypila nic. Spíme spolu, nosím ji v nosiči. Laktační poradkyni v blízkosti nemám.

Jak ještě napravit a zachránit kojení?

Děkuji

Dobrý den.

Je úžasné, že se stále snažíte kojit a nevzdáváte to. Z Vašeho dotazu mi není jasné, zda se dcerka kojí nebo dostává dokrm a jak - lahvičkou? Pro udržení kojení dokrmujte pouze cévkou při kojení - i v noci. Miminko tak získá pocit, že kojení je fajn, mléko teče, bude sát déle a laktaci více stimuluje. Velmi doporučuji zkoušet savčí polohu kůže na kůži a také společné spaní, aby se miminko kojilo v noci průběžně. Vynechtejte dudlík. Pokud by to bylo možné, znásobte vzájemný kontakt, např. nošení v šátku na těle. Pro kojení je nejdůležitější právě kontakt. Vaše tělo musí miminko cítit, mít jej nablízku, aby pro něj mohlo vyrobit dostatek mléka. Bylinky či homeopatika nic nepokazí, ale nezpůsobí zázrak. Ten je schovaný ve Vaší hlavě a v hlavě miminka. Až se vzájemně potkáte, kojení půjde. Škoda, že v okolí není žádná dobrá LP, věřím, že by Vám velmi pomohla.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová