Jak naučit novorozence správně sát mléko z prsu?

Zodpovězené
20. bře 2019

Dobrý den,

mám 5ti týdenní miminko, které už asi týden odmítá sát mléko z prsů. Párkrát potáhne a pak už jen cucá, nebo začne být nervózní, odvrací hlavičku.

Starší dítě jsem kojila tři roky a odstavila jsem ho asi tři měsíce před porodem druhého. Osobně si myslím, že nechce tahat z důvodu, že ho nekojím na požádání, protože se ještě starám o bezvládného otce. Když nejsem při miminku a potřebuje jíst, dá mu moje máma umělé mléko z láhve. Případně ho uklidní dudlíkem až do mého příchodu.

Momentálně fungujeme tak, že vždy mu dám prsy, ale po čase je už nervózní, pláče a je hladový. Proto ho dokrmuji umělým mlékem z láhve a je klidný.

Co mám dělat, aby začal znovu sát mléko z prsů?

Děkuji

Dobrý den,

obávám se, že Vaše dítě sát umí. Problém je velmi pravděpodobně způsoben právě lahvičkou. Miminka upřednostňují lahvičku před prsem, sání z ní je snazší. Myslíte, že by bylo možné obstarat tatínka s dítětem v šátku? Nevím, jak moc je péče náročná, takže je to jen návrh. Kojení může dobře fungovat, když je přirozené - tedy tak, že dítě je kojeno tak často a tak dlouho, jak samo chce. Když tento proces narušíme, začnou potíže.

Chápu, že je pro Vás nyní situace velmi náročná a přeji, abyste vše zvládla sladit ke spokojenosti vás obou. Máte můj obdiv.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová