Jak odnaučit 22měsíční dcerku od kojení?

Zodpovězené
28. led 2021

Dobrý den,

mám 22měsíční dcerku, kterou kojím od narození přes den i v noci. Koncem března bude mít 2 roky a ráda bych ji chtěla pomalu odnaučit.

Co mi doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

gratuluji k dlouhému kojení. Nevím, jak kojení probíhá nyní, zda kojíte stále na požádání, kdykoli miminko chce, nebo už jen po dohodě a v domluvených situacích. Pokud po dohodě, pak doporučuji pokračovat v tomto duchu a kojení postupně omezovat až do ukončení.
Pokud žádná dohoda není a kojíte kdykoli si miminko řekne, pak doporučuji najet právě na kojení s dohodou, občas prostě nedat, odložit kojení, domluvit si pravidla - např. kojíme jen doma, kojíme jen když chceme obě. Nejprve zaveďte pravidla přes den, až budou akceptována, tak i v noci.
Další možností je prostě jednoho dne sdělit, že mléko už není, došlo. Pak nesmíte povolit i přes protesty, jinak miminko pouze znejistíte a může dojít k dalším problémům.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová