Jak odstavím 10měsíční dítě od nočního kojení?

Zodpovězené
7. dub 2021

Dobrý den,

syn bude mít 10 měsíců a zatím ho kojím 3x během dne a vždy, když se vzbudí v noci.

Jak ho odstavit od nočního kojení?

Děkuji

Dobrý den,

bohužel odpověď na tuto otázku nevím. 10měsíční dítě zpravidla potřebuje kojit i v noci. Ostatně ono samo nejlépe ví, proč se chce kojit. Postupné omezování, nebo spíše regulování kojení doporučím až ve vyšším věku kolem 18 měsíců apod., pokud maminka potřebuje kojení nastavit nějaká pravidla.
V tomto věku povede omezení kojení pravděpodobně k předčasnému odstavení.
Pokud ale chcete dítě odstavit, pak můžete kojení postupně vynechávat až se laktace sníží natolik, že dítě již kojení nebude vyžadovat.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová