Jak odstavit 8měsíční dítě?

Zodpovězené
25. bře 2022

Dobrý den,

8měsíční syn se chce pořád kojit. Já už nemám mléko. Myslím si, že se hlavně potřebuje uspokojovat takovýmto způsobem. Prs vyžaduje vždy před spaním a do minuty usne.

Jak ho naučit spát bez prsu a dudlíku?

Jak mu dopřát více tekutin?

Málo močí, láhev nechce, lžička, štamprlík, stříkačka a ani hrníček nepomáhají. Nápoj nebo mléko odtud vyplivne.

Co mám dělat?

Děkuji

Dobrý den,

přiznám se, že nemám úplně jasno, zda je syn stále kojen, nebo krmen i z láhve apod. Pije jen MM nebo i UM? V 8 měsících je zcela přirozené, že se děti chtějí často kojit a pokud kojíte, laktace je již natolik "zajetá", že není třeba se obávat, že byste neměla dostatek mléka. Jak často kojíte, jak dlouho, z obou prsou, kojíte v noci? To vše je třeba vědět, abych mohla zhodnotit možnosti.

Jak naučit mimi spát bez prsu a dudlíku? - Těžko, děti potřebují pro usnutí a spánek jistotu a bezpečí, musí se cítit dobře, neohrožení, v pelíšku. To vše jim nabízí prso, nebo alespoň sání. Když nebude mít prso či dudlík, najde prst či jiný náhradní způsob sebeuklidnění.

Ohledně tekutin - Nevím, jak často je kojen nebo pije jiné tekutiny - UM, vodu apod. Pokud však málo močí, je třeba nějaký zdroj přidat - např. řidší příkrmy. Jak často je přikrmován, které chody již jí příkrmy?

Omlouvám se, že nemohu lépe poradit, ale nemám dostatek info.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová