Jak odstavit od kojení 6měsíční dítě ze zdravotních důvodů?

Zodpovězené
5. lis 2020

Dobrý den,

mám 6měsíční dceru, která je plně kojená. Nikdy neměla dudlík a ani nepila z láhve. Jelikož musím zahájit léčbu ATB Doxybene, které se nesmí užívat během kojení, musím malou odstavit. Zkusila jsem tedy UM z láhve, ale malá to odmítá. Zkusila jsem různé láhve i dát UM lžičkou. Dokonce i mléka jsem zkusila už dvě různá, také ji krmil někdo jiný a ne já, vše bez úspěchu. Už když vidí láhev, začne strašně plakat a velmi těžko ji dokážeme uklidnit.

Jak ji mohu odstavit?

Děkuji

Dobrý den,

dle databáze Mamila SK, Doxbene nejsou antibiotika, která by ohrožovala miminko
Viz. odkaz: https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php...

Mnoho léků je stále považováno za nebezpečné při kojení, ale zvláště u starších dětí (6 měsíců) nejsou rizika nijak zásadní, naopak odstavení a to, že miminko připravíte již navždy o výhody kojení jsou mnohem větším rizikem. Na příbalových letácích jsou často uvedeny informace o nutnosti přestat kojit i z toho důvodu, že léčivo není na kojících vůbec testováno. Do MM se samozřejmě může dostat určité množství účinné látky, ale zpravidla je tak minimální, že miminko vůbec neohrožuje.

Proto ještě zvažte, zda je opravdu nutné odstavit.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová