Jak odstranit zatvrdliny po ukončení kojení?

Zodpovězené
29. únor 2024

Dobrý den,

před 6 dny jsem přestala kojit. Kojila jsem už jen v noci převážně z jednoho prsu. Odstavení proběhlo v pohodě, prsa se mi už ani nenalévají. Jen v tom, ze kterého jsem více kojila, mám zboku a zdola zatvrdlá místa. Nebolí mě to. Bolí to jen tehdy, když si to zmáčknu. Gynekoložka mi doporučila octanovou mast a masírovat.

Můžu ještě něco udělat, aby se mi to ztratilo?

Po rozmasírování a trošku odstříkání mi to povolí, ale za pár hodin je to totéž.

Děkuji

Dobrý den,

děláte to dobře, nahřát, odstříkat, zchladit - to je správný postup. Babská rada je tvarohový zábal, octan také. Nejhroší je první týden, poté by se vše mělo postupně upravit, ale pár kapek MM můžete odstříknout i několk měsíců po odstavení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová