Používáme cookies. Více informací zde. OK

Dobrý den.

Nevím, jak miminko váhově prospívá. Nutno podotknout, že 5-10 minutové kojení ve 3 týdnech je velmi vzácné, většinou trvá mnohem déle. Miminka zpravidla u kojení usínají proto, že opadne prvotní vypuzovací reflex a mléko přestává téci. Je na miminku, aby si svou dávku vysálo. Některá miminka se zlobí, pouští, vztekají, jiná jednoduše usnou.

Velmi doporučuji kojit v savčí poloze, kůže na kůži a nechat miminku, aby se kojilo samo. Jakmile uvidíte, že kojení jakoby "šidí" = nesaje, dudlá, vystřídejte prsa. Klidně i několikrát za jedno kojení. Odříhnout není třeba při každém střídání, ale až na konci a navíc v savčí poloze si děti často odříhnou samy.

Zvláště u druhého dítěte velmi doporučuji zkusit šátkování nebo nosítko. Velmi se vám uleví, budete mít volné ruce a čas na prvního syna a miminko bude spokojeně spát.
UM je náhražka MM. Tedy jen v případě, že MM není, dítě se z nějakého důvodu nemůže kojit či maminka z nějakého důvodu nemůže kojit. Takových situací není mnoho. UM bych doporučila opravdu jen v případě, že bude miminko váhově klesat či dlouhodobě stagnovat a nebude se dařit upravit kojení tak, aby prospívalo.

Moc držím palce.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová