Jak postupovat, aby 2měsíční dcerka začala sát mlíčko přes klobouček?

Zodpovězené
31. říj 2023

Dobrý den,

po měsíční pauze, kdy jsem dávala miminku umělé mlíčko, bych chtěla opět začít kojit. Mlíčko pořád mám, ale není to nic moc. Když jsem si ho odsávala, nebylo ho samozřejmě moc. Když jsem zkoušela kojit, tak malinká nechtěla sát, vrtěla se, plakala.

Od porodnice jsem pořád kojila přes klobouček, protože mám ploché bradavky. Zkoušela jsem to i bez kloboučků, ale prostě to nejde.

Jak postupovat, aby dcerka začala sát mlíčko přes klobouček?

Děkuji

Dobrý den,

není mi jasné, zda se miminko kojí nebo ne.
Přisává se nebo nepřisává?
Jak jste dokrmovala - lahvičkou?
Pokud lahvičkou a miminko se nyní nechce přisát (ani na klobouček, ani napřímo na prs), bude to velmi těžké. Naučilo se sát lahvičku, technika sání z prsu se od lahvičky velmi liší.
Miminko je však ještě malé a šance se rozkojit je poměrně velká, takže prostě zkoušejte a zkoušejte, velmi doporučuji co největší těsný kontakt, chování a přisávání kůže na kůži, tedy mimi jen v plence a Vy do půl těla, společné spaní, nošení v šátku apod.

Všechny instinkty a reflexy jsou ještě živé, mimi vše ještě může zvládnout, ale potřebuje podpořit a neustále mít možnost tyto instikty využít.

Velmi bych doporučila pozvat si LP k sobě domů a nechat si vše ukázat.

Moc a moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová