Jak postupovat při bojkotu 3měsíčního syna?

Zodpovězené
20. led 2022

Dobrý den,

mám dítě, které má 3 měsíce + týden. Stávkuje od 3. týdne.

Dudlík a láhev nemáme, spíme spolu, nosím v nosiči. Máme častý kontakt. Beru Senovku + Benedikt 3x3. Uzdičky má zkontrolované, horní je střižená. Odsávám, abych nepřišla o mléko a přes cívku podávám. Mléka nemám moc, ale zatím si vystačíme.

Stávka pokračuje a už začala i v noci. Strašně tvrdě spí, 2x se vzbudí, a to jen na jedno prso a zase následuje tvrdý spánek. Vůbec nemá potřebu něco dudkat.

Možná by dudlík toleroval, ale nechci mu ho dávat. Nad ránem je většinou nenakojitelný. Už jsem to chtěla vzdát a dala jsem dvakrát láhev. Tu úplně odmítl. Celý den nedělám nic, jen řeším krmení.

Jak ho donutit, aby normálně jedl?

Laktační poradkyně u nás byla, přisátí i poloha jsou ok.

Děkuji

Dobrý den,

bohužel nevím, jak často se mimi během jednoho dne tedy nakojí a hlavně - jak váhově i psychomotoricky prospívá. To jsou zcela zásadní informace.

Bojkot je jedna z nejsložitějších situací, mimi prostě odmítá bez nějakého zjistitelného důvodu a maminka se může přetrhnout, ale nedaří se.
Pokud děláte vše, co píšete výše, je na místě začít řešit (a předpokládám, že se to děje) i s pediatrem možné patologie. Neprospívání miminka a odmítání kojení může mít různé příčiny a je jedním z prvních znaků např. metabolických potíží apod.

Před Vámi klobouk dolů, jak se snažíte a zvládáte. Kojení min. do 3. měsíce je zásadní a pokud takto bojujete, děláte naprosté maximum. Najeďte si do nějakého "žitelného" režimu a zkuste zvolnit. Už nemám co poradit. Mimi má nějakýd ůvod, proč odmítá, ale do hlavičky mu nevidíme a někdy prostě musíme vzít v potaz, že to tak prostě je. Nyní v případě, že to bude nutné, dokrmíte cévkou, zkusíte udržet alespoň částečnou laktaci pravidelným odsáváním a pokud nebude stačit, dáte UM. Až bude mimi zralé na příkrmy, vyměníte dokrm za příkrm.
Tím nemyslím rezignovat a vzdát to, ale přijmout situaci, a začít si užívat své maminkování a miminkování, mít z něj radost, ocenit sebe samu, že jste to zvládla a zvládáte i přes veškeré trápení. Mít radost ze sebe a ze svého mimča. Jste úžasná maminka.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová