Jak postupovat při odsávání, když mám nalitá prsa?

Zodpovězené
13. zář 2021

Dobrý den,

mám dvoudenního chlapečka, kterého se snažím plně kojit. Problém je v tom, že se mi velmi nalila prsa a on nedokáže papat tolik, aby mi je uvolnil. Budu muset začít trošku odstříkávat a odsávat.

Je lepší nejdříve přiložit malého a nechat ho, ať se napapá a potom odsát do úlevy?

Nebo nejdříve trochu odsát a až potom ho přiložit?

Děkuji

Dobrý den,

vždy, když jsou prsa citlivá, bolestivá, horká, odsajte do úlevy. Pokud je čas kojení, nakojte a poté, pokud jsou prsa stále citlivá, ještě odsajte. Po úlevě ještě přiložte chladivý obklad např. mražený hrášek v čisté utěrce. Laktace se postupně sama upraví. Pokud cítíte v prsou někde v konkrétním místě zatvrdlinu, zkuste nakojit tak, aby bradička miminka mířila směrem k zatvrdlině.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová