Jak předejít zánětu prsou?

Zodpovězené
26. říj 2021

Dobrý den,

mám silikony a miminko v inkubátoru. Kojit nemůžu. Prsa mám velmi tvrdá, nalitá, cítím po bocích tvrdé bulky. Odsávám ruční odsávačkou Avent.

Stačí jen masírovat pod teplou vodou?

Nechci dostat zánět, ale kojení je zatím v nedohlednu.

Děkuji

Dobrý den,

odsávejte vždy, když jsou prsa tvrdá nebo ve 3-4 hodinových intervalech cca 10-15 minut. Potřebujete stimulovat laktaci, aby se vlivem absence kojení mléko nepřestalo tvořit. Prsa před odsáváním nahřejte, mléko lze pak snáz odsát, můžete jemně masírovat plochou dlaní a tlakem prstů na zatvrdliny. Po odsávání, pokud stále bolí a necítíte úlevu, můžete chladit. Jakmile to bude možné, začněte přikládat miminko, každé kojení kojte z obou prsou, můžete vystřídat i vícekrát. V případě potíží zkuste najít v okolí dobrou LP, která může v začátcích velmi pomoci.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová