Jak překonat a zvládnout laktační krizi?

Zodpovězené
20. bře 2019

Dobrý den,

syn mé kamarádky se narodil 2.2.2019. Kojení se krásně rozběhlo a chlapec přibírá. Už asi druhý týden se přisaje, pár vteřin pije a s pláčem se odpojí. Takto se kojí i 1,5 hodiny. Asi potřebuje už víc mlíčka.

Jak projít touto krizí, aby se i nadále pěkně kojilo?

Děkuji

Dobrý den.

Byl tu již podobný dotaz. Reakce syna je způsobena velmi pravděpodobně nižším tokem mléka. Zkuste trochu podpořit laktaci - časté střídání prsou během jednoho kojení, časté kojení v noci, kojení v savčí poloze. Nedávat dudlík a zkusit co nejčastější kontakt s miminkem (nošení v šátku, společné spaní). Pak se vše dá opět do pořádku.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová