Jak připravit tělo na kojení?

Zodpovězené
22. zář 2019

Dobrý den,

jsem v 22. týdnu těhotenství, jsem druhorodička. První porod jsem měla císařský a měla jsem problém s kojením. V nemocnici mi nikdo nepomohl. Až na čtvrtý den tam přišla jedna paní, co mi pomohla s přisátím, ale už jen s kloboučkem. Neměla jsem dostatek mléka a v nemocnici začali syna dokrmovat z láhve.

Když se mi po dvou měsících začalo tvořit dost mléka, tak se mi zapálil prs a dostala jsem antibiotika. Pak jsem dostala alergickou reakci, a tím pádem jsem s kojením skončila.

Druhé dítě bych určitě chtěla kojit.

Jak si připravím tělo na kojení?

Jaké přípravky mám užívat?

Za odpověď děkuji!

Dobrý den.

Vaše tělo připraveno je.

Jednou již laktace nastala, byť zpožděně. Císařský řez může způsobit velké komplikace a dokrm lahvičkou je bohužel zvláště zpočátku velký problém. Navíc posléze zánět. Pokud se na podruhé podaří vaginální porod, může být vše jinak. Pokud ne, také není nic ztraceno. Pokuste se ale být co nejdříve s miminkem - rooming in.

Pokud bude doporučen dokrm, pak ne lahvičkou. Také žádný dudlík. Klouboučky nejsou zpravidla třeba. Zkuste být co nejvíce s miminkem a kojit podle jeho potřeb, tak dlouho a tak často, jak bude chtít. Při nalitých prsou odstříkejte do úlevy, ale ne více, horká a nalitá prsa chlaďte.

Bylo by fajn mít v záloze dobrou LP, která by Vás v případě potíží mohla navštívit. Podívejte se na www.prirozenekojeni.cz

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová