Jak prodloužit interval mezi kojením?

Zodpovězené
14. únor 2023

Dobrý den,

prosím o radu, jak prodloužit interval mezi kojením.

Malá má přesně 2 měsíce a saje tak 10-15 min (dohromady z obou prsou) a vydrží maximálně 1,5 hodiny mezi kojením.
Nechci ji nechat plakat, nenechá se rozptýlit (u prsa pak aktivně saje), ale nedaří se mi dobu prodloužit ani do ní "dostat" více mléka (to už se sama pouští a případně i ublinkne).

Moc děkuji za radu. ♥️

Dobrý den,

máte kráné, zdravé, kojicí se miminko. Vaše holčička přesně ví, co dělá. Kdy chce a kolik chce sát. Toto je aktuálně její interval a takto to potřebuje. Je možné, že se frekvence i délka kojení časem změní, opět doporučuji se přizpůsobit potřebě miminka. Až po prvním roce věku a ve chvíli, kdy již dítě přjímá běžné jídlo je možné zkusit kojení přizpůsobit vzájemné dohodě. Jinak platí jednoduché pravidlo - miminko je šéf a kojít se tak často a tak dlouho, jak potřebuje.

Moc držím palce a gratuluji ke krásnému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová