Jak řešit bolest při kojení a správné přisátí 12měsíčního děťátka?

Zodpovězené
14. dub 2022

Dobrý den,

syn má 12 měsíců a poslední dny mě začaly bolet bradavky. Toto se mi nestalo dobrých 10 měsíců. Má 6 zoubků. Bolí mě to hlavně v noci. Tehdy se kojí velmi často. Poslední noc mi to bylo poprvé i nepříjemné.

Jinak mám kojení moc ráda, jen kdyby v noci nemuselo být tak často. I přes den kojím pořád na požádání. Neplánuji odstavit a myslím, že mléka mám dost. Přes den cítím občas bolest a vidím i otlačené zoubky na dvorci.

Jak v tomto věku řešit správné přisátí?

Děkuji

Dobrý den,

spíše než problém s přisátím bych odhadovala, že může jít o kvasinkovou infekci. Bývá poměrně častá a může kojení velmi znepříjemnit. Zkuste zaléčit Canestenem, hodně větrat, nenechávat prsa ve vlhkém teple, omezit cukr ve stravě. Mazat slabší vrstvu častěji během dne, před kojením omýt. Ulevit by se mělo poměrně rychle.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová