Jak rozjet kojení?

Zodpovězené
15. črc 2022

Dobrý den,

jsem 8. den po sekci, synka jsem porodila ve 35+5 tt. Pět dní jsme byli od sebe, protože ho museli hospitalizovat na oddělení pro předčasně narozené děti, které je v jiném městě než nemocnice, kde jsem porodila.

Nedaří se mi rozjet kojení. Mléko se mi vytváří, ale také v omezeném množství. Jelikož si ho odsávám, umím to vysledovat, maximálně odsám 1x denně 60 ml. Syna dokrmuji Nutrilonem. Přikládám ho, ale neskutečně pláče, hází se, je rudý v tvářičce. Nemám pocit, že je to v pořádku, a i přesto, že chci moc kojit, toto mi nepřijde správně.

Jak malému a sobě pomoci, aby se alespoň přisál?

Kde může být chyba?

Děkuji

Dobrý den,

obávám se, že toto nevyřeší jen jeden email. Velmi bych doporučila obrátit se na dobrou a zkušenou LP. Zkuste se podívat na www.prirorzenekojeni.cz, kde také můžete najít LP.

Měli jste složitý začátek a přestože není nic ztraceno, nebude rozkojení lehké. Základem je kontakt, kontakt kůže na kůži a co nejvíc. Zkuste nosit v šátku, hodně hodně chovejte, vlezte si do pelíšku a tam spolu buďte, nechejte miminko zkusit se přisát samo, pokud zvládne. Mimi bylo od počátku dokrmováno, lahvička je pro něj to, co zná, to přirozené. Nyní se musí naučit něco zcela jiného, a to ho samozřejmě zneklidňuje. Má to ho spoustu, na co si musí zvykat. Proto mu dejte čas, věnujte mu sebe, své tělo, svá prsa a nechte ho, ať si ke kojení dospěje postupně.

Pokud by to bylo možné, vyměňte lahvičku za dokrm cévkou přes prst - viz
www.infookojeni.net. Je to menší riziko než lahvička.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová