Jak se stravovat při kojení? Jak si udržet tvorbu mléka?

Zodpovězené
11. čer 2021

Dobrý den,

synek má 8 dní a narodil se s váhou 4 420 g. Pěkně papá a je spokojený. Spinká i 4 hodiny a na prsu bývá i hodinu.

Jak si udržím tvorbu mléka?

Jak se mám stravovat?

Děkuji

Dobrý den,

moc gratuluji k úspěšnému kojení. Mám dobrou zprávu - kojení Vás nijak neomezuje v tom, co jíte, pijete, děláte. Pokud se stravujete zdravě, jezte stále stejně. Ohledně tekutin také. Tvorba mléka se přizpůsobí potřebám miminka prostě jen tím, že kojíte tak často a tak dlouho, jak miminko potřebuje.

Můžete čaje, kávu, i alkohol (samozřejmě s mírou), ve smyslu dvojky bílého, malého piva apod. není zakázán. Časem můžete vypozorovat, že miminku některé potraviny nevyhovují - vyrážka, bolení bříška, pak se jim vyhýbejte. Ale také nemusíte a miminku nebude vadit nic, je to velice individuální.

Přeji, ať vše funguje bez komplikací.

Krásné kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová