Jak skloubit kojení a moji operaci v anestezii?

Zodpovězené
30. led 2023

Dobrý den,

v dubnu jdu na operaci a 4 dny budu pryč z domu. Dcera měla nyní 2 roky a je stále kojená. Nedokážu se s tím smířit, že bych ji odstavila a i ona si dost často žádá moje mléko. Zkusily jsme 1 den, během dne pochopila, že mlíčko nedostane, ale v noci jsem zkoušela všechno a takovou hysterii jsem ještě nezažila, musela jsem ji nakojit. Mléko však dokáže pít i z láhve, pokud náhodou nejsem doma.

Pokud ji budu kojit ještě v dubnu, bude překážet moje anestezie?

Pokud by si žádala mléko i po mé operaci, je nutné ho po narkóze odsát?

Děkuji

Dobrý den,

toto není o mléku, ale o mamince. Vaše dcerka nechce přimárně MM, chce přitulení, pomazlení, vůni a chuť mámy. Nemyslím, že je třeba odstavovat, prostě jděte na zákrok, odsávačku s sebou (při nalitých prsou odsajte do úlevy, abyste neměla problém se zánětem). Jakmile se vrátíte, opět začněte kojit.
Pro dceru to bude možná stres z toho, že maminka není s ní, ale je možné, že vše zvládne a ani si nevšimne. Prostě bude s tatínkem, nebo u babičky a tam maminka (a také možnost kojení) není. Až maminka bude, opět se bude kojit.

Žádný stres 🙂, moc držím palce, vy to spolu zvládnete.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová