Jak snížit tvorbu mléka v jednom prsu?

Zodpovězené
3. čer 2022

Dobrý den,

jedno prso se mi viditelně nalévá více než to druhé. Jednou za dva týdny mám vždy zimnici a zřejmě retenci mléka. Když se ho snažím odsát, tak vždy se mi vytvoří ještě víc a víc mléka.

Nejlépe mi je tehdy, když dvakrát po sobě kojím právě z něj a potom z druhého prsa. To se ale jen točím v kruhu.

Kdy ho mám odstříkat do úlevy, aby se mi v něm snížila laktace?

Jak si můžu pomoci?

Děkuji

Dobrý den,

začínejte kojení méně oblíbeným prsem a končete tímto. Osávejte do úlevy ne více vždy, když cítíte, že se nalévá, je tvrdé. Můžete po odsátí chladit.

Odsát můžete opravdu jen pár kapek jen tak, aby se prsu ulevilo.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová