Jak správně kojit dítě, odmítá-li prs a má zřejmě i reflux?

Zodpovězené
30. led 2023

Dobrý den,

synovi často nabízím prs, pije jen v malých dávkách, ale často se při kojení zkrucuje, ohýbá, kroutí hlavou a pláče. Má pravděpodobně i reflux.

Jak ho správně kojit?

Děkuji

Dobrý den,

nevím, jak je mimi staré, což je velmi významný parametr v rámci této otázky. Nicméně při výše popsaných potížích velmi doporučuji savčí polohu co nejvíce vertikálně - viz www.prirozenekojeni.cz. Při střídání prsou i během kojení dávejte odříhnout, i po kojení co nejvertikálnější poloha (podložte postýlku či matraci v oblasti hlavičky.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová