Jak správně kojit?

Zodpovězené
3. zář 2019

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého problému. Když jsem přišla domů z porodnice s prvním dítětem, tak jsem přišla o mléko. Nyní čekáme druhé dítě a ráda bych kojila.

Nikdy mi nikdo ohledně kojení neporadil.

Existuje dobrá rada, resp. návod na kojení?

Za odpověď děkuji.

Dobrý den,

o mléko zpravidla maminky nepřichází jen tak. Věšinou jde o soubor drobných zádrhelů, který vede k postupné ztrátě laktace. Jde především o kojení v předepsaných intervalech, dudlík, dokrm lahvičkou, kojení pouze z jednoho prsu, dlouhé pauzy mezi kojením apod.

Pro spokojené kojení je nejdůležitější začátek, prvních pár hodin, dní a poté týdnů. Platí kojit co nejčastěji, vždy min. z obou prsou, ale klidně je vystřídat i vícekrát. Hodně kojit v noci, ne v zavinovačce, ale ideálně v tzv. savčí poloze. Nedávat dudlík a pokud dokrm, tak pouze cévkou (jen pokud je nezbytně nutný a miminko váhově dlouhodobě klesá).

Zkuste se poohlédnout ve svém okolí po dobré LP, která v počátcích může velmi pomoci.

Držím palce, ať to napodruhé vyjde.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová