Jak uskladňovat odsáté mateřské mléko při pobytu mimo domácnost?

Zodpovězené
7. bře 2023

Dobrý den,

miminko papá odsáté mateřské mléko z láhve a a my budeme muset jít mimo domácnost.

Jak v tom případě postupovat?

Mám nosit mateřské mléko s sebou?

Pokud ano, tak jak?

Mělo by být zahřáté v termosce, zmražené v termoobalu?

Jak dlouho vydrží mlíčko mimo chladničku?

Děkuji

Dobrý den,

na pokojové teplotě obecně cca 3 hodiny. Termoska dobu prodlouží, ale těžko říci o kolik (záleží, jak dlouho udrží nízkou teplotu (cca do 8 st.), ale jistě pouze v řádu jednotek hodin. Pokud tedy nelze nakojit, nebo nalézt možnost MM déle chladit, pak nezbyde, než použít UM.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová