Jak vyřešit problém s bolavými bradavkami?

Zodpovězené
30. led 2023

Dobrý den,

kojím na požádání 15měsíční dcerku. Můj problém se objevil ještě v říjnu, kdy jsem začala pociťovat bolest při kojení a zpozorovala jsem ránu a zarudnutí na bradavce. Zhoršovalo se to, dohodla jsem se tedy na setkání s laktační poradkyní. Ta mi dala rady, co dělat, doporučila mi "genciánku" a olej z grepu, ale nepomáhalo to. Pak mi radila jiný krém – Fungicidin, nepomohlo ani to, navštívila jsem tedy kožní. Tam mi dělali stěr, tipovali kvasinky a infekci, stěr dělal pediatr i dcerce. K udivování kožní, nevyšlo z toho nic. Natírám si na postižené místo krém Pimafucort, délka léčby však nesmí přesáhnout 14 dní. Když si ho však neaplikuji, hned se to zhorší. Jsem pomalu už zoufalá a nevím co dělat. Dceřino přisátí zhodnotila poradkyně jako dobré, navíc dcerku kojím už dlouho a nikdy jsme problémy neměly. Nerada bych s kojením skončila, ale už nevím. jak dál. Stále to mám červené, svědí to, loupe, místy mám i menší strupy.

Jak mohu vyřešit problém s bolavými bradavkami?

Děkuji

Dobrý den,

na kvasinku standardně doporučuji Canesten. Mazat častěji, slabou vrstvu, hodně větrat, nenechávat ve vlhkém teple, omezit ve stravě cukr. Pokud už je v pokročilém stádiu, je třeba i nějaké antimykotikum (na předpis) užívat vnitřně.

Velmi dobrý je také bílý jíl nebo tzv. stříbrné kloboučky.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová