Jak vysvětlit kojenému dítěte, že je kousání pro mě bolestivé?

Zodpovězené
20. bře 2019

Dobrý den,

syn má 11 měsíců a kojím ho na požádání - přes den asi 4x a v noci také. Usíná na prsu, ale přes den umí usnout v kočárku i s lahví. Nyní mu narostly horní zuby a kojení je pro mě bolestivé. Při sání cítím zuby zaryté v bradavce. Když usne, tak nevědomky zacvakne zuby a přijde neskutečná bolest.

Chtěla bych ještě kojit, ale mám strach mu dát prs. Dudlík nemá a prs v noci používá jako náhradu.
Jak mu vysvětlit, že kousání je pro mě bolestivé?

Děkuji

Dobrý den,

vysvětlete to jasně, stručně, názorně - jakmile kousne, odeberte prs a řekněte nahlas AU, to bolí. Poté prs dítěti vraťte. Pokud opět kousne, opakujte. Děti jsou chytré, pochopí rychle. Můžete zkusit jinou polohu - více vsedě, by mohla vyhovovat více.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová