Jak zabránit tomu, aby třítýdenní syn nepil mléko tak hltavě?

Zodpovězené
8. srp 2019

Dobrý den,

můj třítýdenní syn má koliky. Co mohu udělat proto, aby nepil hltavě?

Může při kojení ležet na polštáři s hlavou otočenou do boku?

Za odpověď děkuji!

Dobrý den,

kolika je velmi častým problémem miminek. Nejhroší stavy bývají do 3. měsíce, poté se postupně zlepšují. Není jasné, čím jsou způsobeny, patrně součtem různých vlivů jako je polykání vztuchu, strava maminky, dědičnost atd.

Co udělat pro zlepšení - ideální polohou je dle mé zkušenosti tzv. savčí poloha, při které si miminko přirozeně při kojení mačká bříško o břicho maminky, je správně přisáto a v mírně vertikální poloze. To způsobí, že miminko si přirozeně samo odříhne, často během kojení odchází prdíky či stolice. (viz www.prirozenekojeni.cz)

Vámi popisovaná poloha vhodná není. Miminko by při kojení nemělo mít hlavu otočenou na stranu. Vždy by nos, brada a pupík měly být v jakési linii, aby se miminku snadno polykalo.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová