Jak zlepšit kojení měsíční dcerky?

Zodpovězené
13. říj 2021

Dobrý den,

mám měsíční dcerku. V porodnici jsem měla laktační poradkyni, která mi všechno ukázala a vysvětlila. Díky ní plně kojím, ale posledních 5 dní máme takových, že se dcerka pěkně přisaje, papká asi 5 minut nonstop, a pak se začne řádně nervovat a plakat. Dosud mi pěkně usínala na prsu a nyní vyžaduje být v zavinovačce a houpat se.

Jak zlepšit kojení?

Děkuji

Dobrý den,

nevím, jak často kojíte a zda střídáte prsa během kojení. Obecné doporučení je kojit tak často, jak miminko chce a při kojení střídat prsa. Jakmile se mimino začne zlobit, kojení "šidit", vystřídejte. Můžete střídat i polohy. Kojit můžete v tomto období 8x, ale i 15x denně, důležité je kojit v noci a doporučuji též společné spaní.

Ohledně usínání - je možné, že po kojení cítí potřebu vylučovat, proto již neusíná. Jak rostou, mění se i potřeby dětí, jsou bdělejší, zvědavější a to, co fungovalo před týdnem již fungovat najednou nemusí. Je to o hledání, zkoušení, komunikaci s miminkem.

Pokud by zároveň miminko nemělo dostatečný váhový přírůstek, raději doporučuji znovu se obrátit na dobrou LP a probrat vše osobně.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová