Jak zmírnit bolest při kojení?

Zodpovězené
20. led 2022

Dobrý den,

už skoro 2 měsíce pociťuji bolest při kojení skoro roční dcery. Myslím, že by to mohlo být nesprávným přisátím, neboť se od prsou rukama odtahuje. Zároveň silně saje a mně se pak vytvářejí rány, které se nestíhají zahojit. Už kojím se slzami v očích.

Mastičky nezabírají a ani v jiné poloze necítím úlevu. Navíc při kojení usíná. Je buď na rukou, nebo leží vedle mě. Problémy začaly, když dceři vyšly horní zuby. Do té doby bylo kojení od narození bezproblémové a bezbolestné.

Jak změnit přisátí při takovém větším dítěti, které se brání tomu, aby mělo bradavku hlouběji v pusince?

Děkuji

Dobrý den,

zuby samy o sobě kojení nevadí. Kojí se bez bolesti i děti, které již mají všechny první zuby. Nezbyde, než hledat vhodnější polohu a hlavně komunikovat s dcerou a při bolesti prostě nekojit a zkusit nové přisátí,. Když se podaří nakojit bez bolesti pochválit, aby dcera věděla, že takto je to OK.

Další možnost je, že častým poraněním mohla vniknout do ranek infekce a máte nyní bakteriální infrekci - tam lze doporučit antibioticky Framykoin, který je na předpis.

Moc držím palce, abyste tu svou polohu našly.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová