Jak zmírnit bolest prsa?

Zodpovězené
14. srp 2021

Jak zmírnit bolest prsa?

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého problému. Levý prs mám nalitý, ale mléko teče. Na levé straně prsa mám něco tvrdého. Když dcerka táhne, tak mě až bradavka bolí.

O jaký problém může jít a co mi doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

pokuste se nakojit v takové poloze, aby brada miminka byla ve směru zatvrdlé části. Dále je postup tento - prso před kojením nahřejte, rozmasírujte, ručně zkuste odsát do úlevy, aby prso nebylo tak tvrdé. Nakojte a poté, pokud je prs stále tvrdý, zchlaďte obkladem - např. mražená zelenina zabalená do utěrky.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová