Jak zmírnit bulky v prsou na začátku laktace?

Zodpovězené
8. bře 2022

Dobrý den,

ve středu 24. února jsem porodila syna. Přisátí a ani kojení se neuskutečnilo, protože se syn narodil se srdeční vadou. Hned byl převezen do kardiocentra.

První tři dny se s prsy nic nedělo. Zkoušela jsem masírovat, občas vytekly žluté kapky. Dnes, 4. den, jsem se vzbudila s nalitými a bolavými prsy, jsou na nich jako kdyby bulky.

Zkoušela jsem teplé obklady, masáž, trochu mléka jsem odsála.

Co mi doporučujete?

Mám zkusit elektrickou odsávačku?

Děkuji

Dobrý den,

vše probíhá naprosto normálně, žluté kapky v prvních dnech byly mlezivo. Nyní se již rozbíhá laktace, zatvrdlinky jsou tzv. retence a nyní je potřeba postupovat takto:

Pokud nemáte mimi u sebe, je třeba pravidelně odsávat každé 3-4 hodiny cca 15 minut či déle, dokud teče z každého prsu. Prsa před odsáváním nahřejte. Pokud se prsa nalijí dříve než po 3 hodinách, odsajte dříve.

Jakmile budete mít mimi u sebe, začněte kojit tak často a tak dlouho, jak mimi bude chtít, často střídat prsa při jednom kojení.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová