Jak zmírnit časté noční přisávání 9měsíčního syna?

Zodpovězené
5. srp 2022

Dobrý den,

mám 9měsíčního syna a začínáme pomaličku s příkrmem. Je však převážně kojen hlavně v noci. Jako menší se budil tak 2-3x v noci, nakojil se, vrátila jsem ho do postýlky a spinkal dál. Poslední měsíc už ani nespí v postýlce, protože bych ho nestíhala brát, jelikož se v noci budí i každých 45 minut. Nemyslím, že je hladový, protože se pouze přisaje a spinká dál.

Je to čím dál častěji a už téměř vůbec nespíme. Od včera dokonce to začíná být i přes den a nemůžu být ani na minutu vzdálená, protože začne plakat a musí se přisát, aby byl klidný. Zoubků už má 6 a prořezaly se bez problémů.

Vadí mu teplo, nebo dělám něco špatně?

Za chvíli bude přisátý 24 hodin denně a mě už bolí prsa a přestávám to zvládat. Už ho nebaví ani hry, hračky, zábava.

Děkuji

Dobrý den,

nevím, z jakého důvodu začínáte s příkrmy až nyní, doporučení i vývojová zralost bývá kolem 6. měsíce. Nyní může jít vše hůře, protože senzitivní perioda již proběhla a mimi se může cítit zaváděním příkrmů nejisté. Nemohu s jistotou tvrdit, že jeho časté vyžadování prsu je způsobeno tímto, ale může to tak být - korespondují problémy s dobrou zavádění příkrmu?

Každopádně neotálejte a klidně zavádějte, nyní už může mít mimi oběd a večeři, stačí pár lžiček není nutné jíst nějaké velké porce, ale pravidelně a bez výjimek. Po příkrmu vždy dokojit.
To, že nesaje a jen dudá a opět usne značí, že jde spíše o psychickou potřebu kojení, potřebu usnout, zklidnit se, načerpat pocit jistoty, což není špatně, ale pokud je to non stop, je třeba nalézt nějaké kompromisní řešení. Co třeba nošení v šátku/nosítku?

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová