Jak zmírnit závislost na kojení?

Zodpovězené
5. srp 2022

Dobrý den,

mám 18měsíční dceru, která je kojená. Během dne pěkně papá snídani, oběd i večeři, mezitím ještě svačina, odpolední svačina a ovoce na zobkání během dne. Jídlo jí nelimituji a spapá kolik chce. Nenutím ji, ale ani ji nepodporuji v přejídání se. V noci se na kojení budí jednou, maximálně dvakrát.

Problém je ten, že dcera neustále během dne vyžaduje kojení. Už nedokážu být v její blízkosti, aniž by se hned na mě nevěšela a nevyžadovala kojení. Když se kojí, musím to vždy ukončit já, neboť ona by snad nikdy neskončila. Pokud jí odmítnu dát prs, velmi se zlobí, pláče, kouše se a trhá si vlasy. Přestane jen tehdy, když dosáhne čeho chce.

Při jiných činnostech to tak ale nefunguje, stačí jí říct rázně NE a hned to pochopí. Při kojení to na ni neplatí. Když s ní nejsem pořád, hledá mě a křičí didi. Už jsem z toho velmi unavená a bolí mě i prsa.

Jak řešit tuto situaci?

Dcerku odstavit nechci, byla bych ráda, kdyby se kojení omezilo na ráno a večer a přes noc, když požaduje.

Děkuji

Dobrý den,

kojení = láska, blízkost, bezpečí, jistota. Proto se Vaše dcera zlobí a dává tak najevo svou nejistotu a neklid, pocit ohrožení. To, co je celý její svět jí je najednou odpíráno a neví proč.

Zkuste kojení nastavit pravidla - za chvilku (kupte např. přesýpací hodiny, tak je čas hezky vidět, jak utíká), až se dosypou, až dohraje písnička, až domíchám omáčku apod. Jakmile pochopí, že jistota trvá, můžete dávat další pravidla - kojíme jen doma, kojíme jen před spaním atd. Hodně mazlete, hodně se ňuchejte, povídejte si, jak se máte rády.

Moc držím palce, abyste to obě zvládly.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová