Jak znovu začít kojit 4 měsíčního syna?

Zodpovězené
25. srp 2019

Dobrý den,

mám na vás dotaz, mám 4 měsíčního syna, kojila jsem měsíc a půl, zkoušela jsem se rozkojit 2 a půl měsíce a nic. Naopak mi mléko zmizelo úplně, ale četla jsem, že se dá rozkojit, i když už žádné není, a tudíž to chci zkusit znova s podporou homeopatik, čajů, vitamínů a hlavně přikládáním miminka.

Myslíte, že mám ještě šanci? Syn se přicucne a saje, sice chvíli, ale saje.

Děkuji!

Dobrý den,

nejprve je opravdu báječné, že chcete kojit, máte můj velký obdiv.

Pokud se syn stále přisává, velmi doporučuji jej kojit a ke kojení přidat laktační cévku CN01. Návod najdete na www.infookojeni.net.

Zároveň pro obnovení laktace doporučuji velmi zintenzivnit kontakt - nošení v šátku a zcela bezpodmínečně společné spaní s miminkem a kojení v noci. Vaše tělo je schopné vytvořit dostatek mléka pro Vaše miminko, jen zatím nemá, proč tvořit - miminko je krmeno lahvičkou, nesaje, tvorba není stimulována. Pokud bude mít miminko důvod sát (díky cévce), bude opět stimulovat tvorbu MM. Postupně, jakmile uvidíte, že se MM opět tvoří, zkuste postupně ubírat množství dokrmu až do výlučného kojení.

Nespěchejte, dejte si čas, postupně můžete dokrm nahradit příkrmem.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová