Jak zvýším laktaci během kojení měsíčního miminka?

Zodpovězené
5. srp 2022

Dobrý den,

mám měsíční miminko, které bylo dosud kojeno. Začínám mít méně mléka i přesto, že kojím na požádání každou hodinu.

Vím, že často se doporučuje Senovka a Benedikt. Všude je však jiné dávkování a plus jsem četla, že z něho ženy často zapáchaly. Momentálně piji čaj Weleda.

Jak ještě zvýším laktaci?

Děkuji

Dobrý den,

nevím, z čeho usuzujete, že máte méně mléka. Prsa se již nenalévají, mimi nepřibírá?

Bouřlivá laktace po porodu postupně opadá, prsa se již tolik nenalévají, ale to neznamená, že mléka je méně. Pokud kojíte na požádání, střídáte prsa při jednom kojení (klidně i vícekrát), kojíte tak často a tak dlouho, jak mimi potřebuje) a jste často v kontaktu, pak není důvod k obavám.

Pro kojení je nutný kontakt a časté kojení, ostatní věci jsou jen drobný doplněk - bylinky, homeopatika atd.

Myslím, že máte vše pěkně rozjeté a jen tak dál.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová