Jaký by měl být režim kojení u 6týdenního miminka?

Zodpovězené
24. lis 2022

Dobrý den,

mám 6týdenní miminko, je plně kojené, bez příkrmů a láhve. Kojím přes kloboučky, protože jinak se nedá.

Kolik minut se má přibližně kojit miminko v 6. týdnu z jednoho i z druhého prsu a jak často, po kolika hodinách?

A jak často mám dítě ke kojení během dne i noci budit?

Děkuji

Dobrý den,

kojit se má po celou dobu kojení tak často a tak dlouho, jak miminko chce. Kloboučky bohužel přirozený průběh kojení významně ovlivňují, proto doporučuji stále zkoušet přikládat i bez nich, každé miminko to nakonec zvládne (třeba až za několik měsíců). V případě kloboučků je třeba střídat velmi často u kojení prsa, sání přes kloboučky je náročnější, miminko vypije méně a s větší námahou. Navíc bariéra silikonu tvoří i bariéru mezi prsem a ústy miminka a laktace tak nemůže přirozeně reagovat.

Doporučuji tedy stále zkoušet i bez kloboučků, určitě to zvládnete.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová