Jaký je nejvhodnější postup pro snížení dávky pískavice a Benediktu?

Zodpovězené
15. črc 2021

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně 2,5týdenního synka. Kojení se nám v porodnici krásně rozběhlo, synek pěkně papal a přibíral. Pro silnou žloutenku způsobenou kefalhematomem nás však po dvou dnech doma znovu hospitalizovali.
V nemocnici jsem pár dní téměř vůbec nespala, do toho jsem prožila extrémně stresující situaci (rodinné záležitosti) a ještě v tu noc jsem dostala silný zánět prsu a zimnici. Zánět jsem za pomoci babských receptů zvládla. Z večera do rána mi mlíčko téměř úplně odešlo - z postiženého prsu úplně. Ve zdravém zůstalo sotva pár ml.

Věřila jsem, že doma se uklidním a spolu to zvládneme. Syn byl na mně přisátý téměř nonstop, vkuse se nosil v šátku, přisával se také každých 20 minut, ale přes veškerou snahu a pozitivního myšlení ještě i ta troška mlíčka mi postupně odcházela a bylo třeba stále více umělého mléka na dokrmení.

V zoufalství jsem si nasadila pískavice, Benedikt 3x3, Ricinus communis 2x5, lactis, Vineu, Caro, ajurvédský čaj, zapražené polévky, čaje pro kojící matky. No efekt se ani po 6 dnech nedostavil.

Poslední pokus bylo zvýšení dávky pískavice a Benediktu na 4x3 a Ricinus na 3x5. Za dva dny se mlíčko objevilo v požadovaném množství. Synek je konečně spokojený a mně se neskutečně ulevilo.

Problém je, že netuším, jestli mi zabraly bylinky nebo homeopatika. Užívání v tak vysokých dávkách začíná být neúnosné i finančně.

Jak dlouho si mám ponechat užívání v současné podobě, aby se kojení stabilizovalo?

Jak dlouho se mohou užívat homeopatika, aby laktaci nezačala blokovat?

Jaký je nejvhodnější postup pro snížení dávky pískavice a Benediktu?

Mám velký strach, aby se mlíčko zase ze dne na den neztratilo.

Děkuji

Dobrý den,

má osobní letitá zkušenost ukazuje, že bylinky jsou podpora, ale v žádném případě nejsou základem pro kojení. Z Vašeho popisu spíše soudím, že jste se navzdory potížím krásně rozkojila a bylinky vše lehce podpořily, ale rozhodně nejsou zdrojem či hlavním důvodem laktace. Jste zdravá, dobře živená středoevropanka a dokážete vyrobit dostatek mléka i bez bylin či jiných podpůrných prostředků. Vaše tělo je úžasný stroj, který ví, co je třeba.

Doporučuji postupně vysazovat každé 2-3 dny jednu dávku a nadále kojit dle potřeby miminka a samozřejmě dostatečný kontakt, případně společné spaní a kojení v noci.

Moc gratuluji a držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová