Jaký je správný pitný režim kojeného dítěte?

Zodpovězené
24. čer 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, kolik tekutin mimo kojení má dítě přes den vypít, pokud dostává i jiné jídlo. Mé třičtvrtě roku staré dítě má oběd má zcela zavedený, během dne občas něco malého dostane spíše na ochutnání a pomalu zavádím večeře. Je kojené na požádání.

Vodu/čaj dostává pouze s jídlem. Ale moc nepije, dva-tři loky a stačí. Je to v pořádku? Mám v těchto letních měsících zkusit zvýšit příjem vody?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud je kojeno na požádání, není třeba se bát dehydratace.

Zároveň však doporučuji, abyste měla stále po ruce hrneček s pítkem a dítě jej mělo v dosahu. Již by se postupně mohlo učit pít i jinak než sáním a v těchto letních teplých dnech je to ideální. Zdůrazňuji, že není třeba nabízet nic jiného než obyčejnou vodu.

Krásný den.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová