Jakým způsobem dosáhnu, aby se mi prsa už přestala nalévat mlékem?

Zodpovězené
15. črc 2022

Dobrý den,

mám téměř tříletého syna a stále ho kojím. Od včerejší večera však už ne, chci ho odstavit. Prsa se mi ale začínají nalévat a teče z nich mléko.

Jakým způsobem dosáhnu, aby se mi prsa už přestala nalévat mlékem?

Děkuji

Dobrý den,

nalitá prsa odsávejte nebo ručně odstříkejte do úlevy, ne více. Prsa chlaďte - např. mraženou zeleninou v sáčku apod. Můžete pít mátový nebo šalvějový čaj, oba brzdí laktaci. Nejhorší je situace cca týden po odstavení, poté už se vše uklidňuje. Pár kapek mléka však můžete odstříkat i několik měsíců po odstavení.

Velmi gratuluji ke krásnému dlouhému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová