Jde o stávku dvouměsíčního dítěte?

Zodpovězené
6. říj 2020

Dobrý den,

mám dvouměsíční dítě a od začátku jsme měli problém s kojením, protože jsme byli déle v nemocnici a nebylo možné ho hned začít kojit. Proto jsem odsávala a mléko se mi velmi pomaličku rozjíždělo.

Nejdříve jsme se velmi trápili. Syna jsem musela dokrmovat, ale už jen přes den. V noci byl už jen kojen. Trvalo to skoro dva týdny a nyní už třetí den je to zas tam, kde to bylo. Nervuje se, odtahuje se a pláče. Chtěl by vzít prso do úst, ale jako kdyby si to rozmyslel a odtáhne se.

Nabízím mu vždy, když se dá. Zkouším to i v polospánku, ale vždy je to se stejným koncem.

Co mi doporučujete?

Je to jen stávka a projde to?

Nebo se kojit už nebudeme?

Děkuji

Dobrý den,

nemám info, jakým způsobem je miminko dokrmováno. Pokud lahvičkou, je riziko odmítnutí prsa poměrně vysoké s přihlédnutím k věku. Děti si na lahvičku rády zvykají a pokud pochopí, že lahvička je pro ně jednodušší, preferují ji.
Doporučila bych zkusit dokrm cévkou přímo při kojení a postupné snižování množství dokrmu. Zároveň by bylo ideální společné spaní a časté noční kojení a samozejmě co nejčastější vzájemný kontakt - nošení v šátku, v nosítku, zkrátka tak, abyste celou svou bytostí cítila miminko a ono cítilo Vás. Jen tak Vaše tělo bude mít důvod tvořit dostatek mléka. Kojení jste si vybojovala a byla by škoda to vzdát. Stále ještě je čas a velká šance na plné kojení.
Zapomněla jsem dodat, že rozhodně nedoporučuji používat v tuto chvíli dudlík.
Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová