Je bezpečné léčit parazity v těle matky, která plně kojí 3měsíční dítě?

Zodpovězené
21. dub 2023

Dobrý den,

moje starší 3leté dítě doneslo ze školky parazity (roup dětský). Já jsem se také nakazila. Podle slov dítěte a mých pozorování to máme asi týden. Problém je, že já plně kojím 3měsíční miminko.

Mohu podstoupit léčbu pilulkami během kojení?

Může se nakazit i miminko?

Půjdou případná léčiva i miminku přes mlíčko?

Děkuji

Dobrý den,

nevím, jakou jste dostali medikaci, nicméně např. Vermox můžete bez obav užít v rámci léčby.
https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php...

Teoreticky se miminko nakazit může, vzhledem k tomu, že kojíte, a pokud dodržujete základní hygienu, je to velmi málo pravděpodobné. O situaci by však měl vědět pediatr.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová