Je dostačující kojit 9měsíční dítě pouze ráno a večer?

Zodpovězené
8. čer 2023

Dobrý den,

moje 9měsíční dcerka je kojená. Vždy jsem kojila na požádání, ale pokud jí teď prs během dne nenabídnu alespoň na svačinu nebo odpolední svačinu, tak si kojení nežádá.

Kojí se ráno po probuzení. Na svačinu má ovoce, oběd maso-zeleninový příkrm, odpolední svačinu bílý jogurt, večer mléčná kaše a před spaním kojení. V noci se kojí 2-3x.

Stačí jí dávka mateřského mléka ráno a večer, pokud si ho sama nepožaduje?

Za odpověď děkuji.

Dobrý den,

v podstatě stačí, nciméně bych s příkrmy klidně trochu přibrzdila. Je možné, že kvůli dlouhé pauze laktace poklesne a mimi může kojení i odmítat. Klidně nabízejte kojení i po každém jídle. Bylo by škoda odstavit, když máte vše tak pěkně rozběhnuté. Další chod (snídani) zaveďte klidně až za měsíc či dva. Je super, že se kojí v noci, to laktaci dokáže udržet.

Gratuluji ke krásnému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová