Je ještě možné v mém případě plně kojit?

Zodpovězené
7. lis 2022

Dobrý den,

mám měsíčního syna, narodil se ve 41. týdnu, vážil 4 530 g a měřil 53 cm. Po náročném porodu jsem byla šita v narkóze, proto jsme neměli první přisátí hned po porodu, ale až po 12 hodinách. Synovi moje mléko už v porodnici nestačilo, zhubl téměř půl kila. Lékařka tedy už v nemocnici doporučila přikrmovat ho UM. Po příchodu domů jsem láhev vyměnila za cévku a přes ni ho dokrmuji i měsíc po narození. Malý papá přes cévku 4x za den po 60 ml. V noci ho jen kojím, přes den mu však jen prs nestačí.

Je ještě možné v mém případě plně kojit?

Děkuji

Dobrý den,

samozřejmě, že je to možné, dokrmujete přes cévku, zkuste tedy pomalu a postupně ubírat - každé 3-4 dny cca 10 ml. Možná budete kojit častěji, hodně kojte v noci, Zkuste prokojit několik nocí a mít miminko u sebe v posteli.

K plnému kojení už je to jen krůček, to zvládnete. Nespěchejte s eliminací UM, postupujte opravdu postupně a pomalu ubírejte.

Krásné kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová