Je ještě šance kojit po odmítnutí prsou?

Zodpovězené
18. zář 2020

Dobrý den,

moje čtyřměsíční dcerka odmítla prsa. Kojení probíhalo s pláčem, až dušností se. Nosíme se v šátku, spíme spolu, dudlík odmítla hned na začátku.

Noční krmení bylo jen pár dní a už ani to nechce. Přisávala se správně. V období, kdy mi zemřel dědeček, tak se všechno změnilo. Odsávám si mlíčko a dostává ho namísto umělého.

Je možné znovu kojit, nebo je to už ztraceno?

Děkuji

Dobrý den,

pokud tomu správně rozumím, doposud se dcerka kojila normálně, na požádání podle potřeby. Nyní jste prožily velmi stresové období spojené se smrtí dědečka a od té doby se miminko nepřisává.
Velký stres, který zažíváte, může samozřejvě velmi ovlivit i miminko a kojení. Pokud je zachována laktace, Vy odsáváte, jste v maximálním kontaktu s miminkem, je velká šance, že se vše vrátí opět k plnému kojení, jakmile dojde k zpracování stresu a zklidnění situace. Děláte maximum proto, aby se tak stalo.
Pokud je můj předpoklad o situaci chybný, potřebuji více informací - jak se doposud miminko kojilo, jak často, jak dlouho, jak je dokrmováno, jak často si říkalo a říká nyní o kojení. Jak probíhalo kojení zpočátku a jak nyní - chování miminka, instiktivní chování, hledání. Pak budu moci lépe poradit. Děkuji.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová