Je kozí mléko vhodné ve stravě 8 měsíčního dítěte?

Zodpovězené
11. únor 2019

Dobrý večer.

Někde jsem se dočetla, že kozí mléko je nejvíce podobné MM a že je plné vitamínů. Dceru 7,5 měsíce kojím, ale večer příkrmuji UM 90 ml. Nedávno jsem teprve zavedla dopolední svačinu, odpolední / večerní chci zavést tak za 14 dní. Obědy má zavedený již měsíc a půl (zelenina, maso, žloutek). Tak jsem si říkala, jaké budu ty podvečerní svačiny / večeře dělat. Koupila jsem si rýžovou a kukuřičnou krupici, ale ještě jsem se k tomu je uvařit nedostala. Nevím, zda dceři podat zbytek z oběda, nebo stále zmiňované kaše (třeba s přesnídávkou - ale tu má dopoledne)? A pak jsem si přečetla o kozím mléce a napadlo mě, zda nezkusit to. Nebo to zkombinovat a nedělat kaši z vody, ale přidat kozí mléko? Nebo doporučíte jiné mléko? UM chci naprosto odbourat.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

především myslím, že nemusíte tak spěchat a tlačit na pilu. V 7,5 měsících stačí úplně 2 chody a další bych přidávala vždy po měsíci. Kozí mléko bych doporučila jen jako doplněk stravy, až po zavedení mléčných výrobků typu jogurtu, gervais, másla apod., ale spíše až po 1. roce věku. Stejně tak případná rostlinná mléka. Nyní bude úplně stačit mléko mateřské. Pozor na správné zavádění příkrmu jako doplněk, ne náhrada kojení. Kojte tedy stále dle požadavků miminka a jen v danou dobu přidejte příkrm. V opačném případě často hrozí předčasné odstavení kvůli poklesu laktace.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová